Alegro aukcje internetowe

Social shopping


Social shopping - soc shopping – polega na podejmowaniu decyzji o zakupie na podstawie oceny danego produktu przez uczestników serwisu. Coraz modniejsze - a może przynoszące zyski twórcom takich witryn – jest tworzenie stron o takiej tematyce czy to coś nowego w naszym życiu chyba nie.
Przed poważniejszym zakupem najczęściej radzimy się rodziny znajomych, kolegów osób które zetknęły się lub posiadają dany produkt.
Osobiście uważam, że własny rozsądek jest najlepszym doradcą, jeżeli dotyka to spraw technicznych zawsze można przejrzeć fora internetowe.
Takie „podtykanie pod nos” gotowych opinii rodzi pewne obawy o uczciwe zamiary piszących. Skąd wiemy kim jest dana osoba, jeżeli w serwisie przy rejestracji jest prośba o podanie wieku –daty urodzenia -, miejsca zamieszkania, wykształcenia i tak dalej to nie zawsze możemy liczyć na to, że powyższe informacje będą prawdziwe.
Głównym powodem sceptycznej oceny tego typu programów to anonimowość osób które opisują dany produkt. To jednocześnie świetne miejsce na darmową reklamę dla producenta, przecież piszący nie musi informować, że jest pracownikiem danej firmy nikt jednocześnie nie zabrania aby taki wpis został dodany.
A może uczciwiej będzie jeżeli wpisu będą mogły dokonać wyłącznie osoby które kupiły w internecie dany produkt.
Obecnie wiele sklepów internetowych przyjmuje idę social shoppingu i tutaj mamy pewną kontrolę nad piszącym opinie wiemy, że jest posiadaczem takiego produktu.
Przeglądając wpisy na niektórych rodzimych stronach można znaleźć ciekawe wpisy, gorąco polecam można uśmiać się do łez.
W internecie możemy znaleźć wiele sklepy w których istnieje możliwość wpisywania swoich opinii o produktach, wpisów najczęściej jest bardzo mało i w większości pozytywne, czyżby aż tak zaczęto dbać o klienta chyba nie większość z nich to wpisy pracowników danego serwisu i na pewno nie są one obiektywne.
Najlepszym doradcą przy zakupach to własny rozsądek i nasi znajomi, w internecie oceny mogą być tak samo wirtualne jak jakość produktu.

Dodał admin August 10, 2011 (1:20PM)

Brak komentarzy

Have a comment? Please register
| | Dowcipy humor kawały Katalog stron Koraliki i ceramika Designed by Roshan, www.ramblingsoul.com