Alegro aukcje internetowe

Zmiany opłat za wystawianie i promowanie przedmiotów na Alegro

Znowu Alegro wsadziło kij w mrowisko (podobno testowo) nowe zmiany dotyczą opłat zostaną one obniżone o 50% za wystawianie przedmiotów w większości kategorii a w niektórych mają być jeszcze niższe oraz nowość jeżeli ktoś kupi wystawiony przedmiot serwis zwróci ci wniesioną opłatę za wystawienie. Jednak tak dobrze nie ma aby tylko wystawiający mieli z tego korzyści obniżki tak ale trzeba coś podwyższyć i tak wzrośnie prowizja od sprzedaży o 1-2 % w pierwszym progu cenowym jednocześnie próg zostaje podniesiony do 100 zł. Jeżeli towar będzie droższy stała część prowizji od sprzedaży będzie wyższa - nieznacznie -.

Opłaty za opcje promowania także ulegną zmianie tylko nie podano jakiej. W części sklepów zostaną obniżone opłaty za wystawianie jednak jak masz sklep nie możesz liczyć na zwrot opłat. Prowizja w pierwszym progu cenowym ma zostać podwyższona do 100 zł. Zmianie ma też ulec stała część prowizji od sprzedaży towarów których wartość przekracza 100 zł.

Jeżeli dobrze rozumiem język prawniczy (podobno u nich przecinek oznacza tyle co kilka funkcji w programie komputerowym) to obniżka ma dotyczyć tylko kategorii gdzie cena praktycznie zawsze przekracza 100 zł odzież ,obuwie, komputery ciekawie pomyślane.
Propozycje Alegro już od kilku dni są mocno komentowane (krytykowane) przez wystawiających zwłaszcza właścicieli sklepów na Allegro.

Znalazłem taki slogan "Idą święta, czas zarobić na prezentach" ja bym zmienił "na klientach" pasuje jak ulał to przecież my kupujący zapłacimy za "zniżki w sklepach" z faktycznie podwyżki niedługo święta trzeba kupić jakieś prezenty część z nas będzie to robić tradycyjnie na Alegro jednak proponuje porównać ceny ale nie za pomocą porównywarek, to zły pomysł warto poświęcić trochę czasu i przejrzeć "ręcznie" kilka stron.

Z informacji wynika, że obniżki skierowane są do nowych sprzedawców aby im pomóc wystartować w nowym przedsięwzięciu wszystko bardzo fajnie tylko dlaczego kosztem osób posiadających sklepy oraz kupujących.
Tak na dobrą sprawę to jest obniżka dla bardzo wąskiej grupy osób inni zapłacą coraz więcej. Niestety serwis swoimi zmianami wymusza coraz częściej na sprzedających łamanie regulaminu.

W sieci powstaje coraz więcej stron ze sklepami i to darmowymi - czy na pewno - może to jest tak samo jak z pożyczką 0%.
Miejmy nadzieje ,że to tylko "testowe" zmiany i autorzy tego pomysłu trochę pomyślą o starych klientach i sprzedawcach.

Dodał admin November 7, 2011 (8:59AM)

| | Dowcipy humor kawały Katalog stron Koraliki i ceramika Designed by Roshan, www.ramblingsoul.com