Alegro aukcje internetowe

eFaktury na Alegro


Bardzo długo czekaliśmy aby Alegro zdecydowało się wprowadzić eFaktury.
Serwis z tak dużą ilością użytkowników aż się prosi o rezygnację z papierowych dokumentów choćby częściowo.
Nadal jesteśmy krajem który kocha się bawić papierami, gdy cały świat przechodzi na e-dokumenty my tradycyjnie biegamy po urzędach z papierowymi formularzami.
Ze strony Alegro to bardzo dobry ruch tym prostym posunięciem zdobędzie wielu nowych użytkowników przede wszystkim osoby które cenią czas i wygodę.
Zapewne ekolodzy też będą z tego zadowoleni a także wielu uczestników serwisu Alegro.
Wiele osób jest przerażonych, że na fakturze elektronicznej nie ma pieczątek, podpisów to nie ta epoka ważność powyższych atrybutów urzędników została mocno ograniczona.
Zgodnie z przepisami prawa faktura elektroniczna jest tym samym dokumentem co papierowa.
Trzeba jednak czasu aż urzędnicy zwłaszcza ci z urzędów skarbowych zrozumieją, że idzie nowe – u nas nowe na zachodzie to praktyka od wielu lat – jeżeli urzędnika nie zadowoli wydruk efaktury możemy udostępnić plik. Jeżeli i to go nie zadowoli to znaczy, że powinien zmienić pracę lub odbyć przeszkolenie z nowych technologii.
Z tego co proponuje serwis Alegro eFaktura będzie dostępna na Twoim koncie przez 6 lat jednak znając życie i wymagania urzędników proponuje wydrukować jeden egzemplarz, nigdy nie wiadomo kiedy zostaniemy wezwani do urzędu skarbowego.
Innym problemem może okazać się problem z dostępem do internetu lub serwisu Alegro różnie to w życiu bywa.
O dokładnym terminie wprowadzenia faktur elektronicznych zostaniemy poinformowani po wysłaniu przez Alegro ostatniej faktury papierowej.

Dodał admin August 2, 2011 (8:38AM)

Brak komentarzy

Have a comment? Please register
| | Dowcipy humor kawały Katalog stron Koraliki i ceramika Designed by Roshan, www.ramblingsoul.com